Boys basketball
Nature Coast Christmas Tournament
Bracket A
Gulf vs. Alonso, 2
Brooks DeBartolo vs. Mitchell, 3:30
Northside Christian vs. Fivay, 6:30
Tampa SLAM vs. Land O’ Lakes, 8
Bracket B
Freedom vs. Wesley Chapel, 9:30
Sumner vs. Plant City, 11
Sunlake vs. South Sumter, 12:30
Jefferson vs. Nature Coast, 5
Keswick Suncoast Classic
Osceola vs. Northeast, 1
Plant vs. Canterbury, 2:30
Berean Christian vs. Hollins, 7
Boca Raton Christian vs. Keswick Christian, 8:30
Suncoast Holiday Classic (at Sarasota Riverview)
Hardee vs. Sarasota Booker, 2:30
Newsome vs. Punta Gorda Charlotte, 4
Venice vs. Durant, 5:30
Braden River vs. Sarasota Riverview, 7
Girls basketball
Tampa Bay Christmas Invitational (at Wiregrass Sports Complex)
Anna Maria Island Bracket (all games on court 3)
East Bay vs. Newsome, 9:30
Lennard vs. Tampa Prep, 11
Zephyrhills vs. Durant, 12:30
Steinbrenner vs. Bloomingdale, 2
Caladesi Island Bracket (all games on court 2)
Lakewood Ranch vs. King, 4:30
American Collegiate vs. Hernando, 6
Central Pointe 2 vs. Wade Christian Academy, 7:30
Clearwater Beach Bracket (all games on court 1)
FSU High vs. Westminster Academy, 5
Carrollwood Day vs. Braden River, 6:30
Gulf Coast vs. Plant, 8
Siesta Key Beach Bracket (all games on court 3)
Hillsborough vs. Wesley Chapel, 3:30
Spruce Creek vs. Wharton, 5
Sunlake vs. Bradenton Southeast, 6:30
Lakeland Santa Fe Catholic vs. Armwood, 8
St. Pete Beach Bracket (all games on court 1)
Sarasota Cardinal Mooney vs. Schoolhouse Prep, 11
Cocoa vs. Seffner Christian, 12:30
Brooks DeBartolo vs. Instituto Dessarrollo Del Nino, 2
Central Pointe Academy vs. Fort Myers, 3:30
Keswick Suncoast Classic
Northeast vs. Lakewood, 10
St. Petersburg vs. Clearwater, 11:30
Bradenton St. Stephen’s vs. Sarasota Christian, 4
Hollins vs. Keswick Christian, 5:30
Jaguar Holiday Tournament
Riverview vs. Robinson, 12
Sickles vs. Mitchell, 1:45
St. Petersburg Catholic vs. Chamberlain, 3:30
Gaither vs. Academy of the Holy Names, 5:15
CCC Holiday Invitational
Tampa Catholic vs. Palm Harbor University, 11:30
Seminole vs. Dunedin, 1
CCC vs. Tarpon Springs, 2:30