Here are the Western Conference softball teams. The players are from public schools in Hillsborough County. The selections were made by coaches.
American Division
First team
Coach of the year: Brenda Leach, Steinbrenner
P Ashley Shroll, Sr., Steinbrenner
P Robyn Herron, Sr., Sickles
C Madison Frey, Jr., Steinbrenner
1B Destiny DeHoyos, Sr., Robinson
IF Kathyria Garcia, Jr., Jefferson
IF DaNia Brooks, So., Sickles
IF Lindsey Chadwick, Jr., Robinson
OF Jordan Stephens, Sr., Robinson
OF Emily Chiarella, Jr., Steinbrenner
OF Abby Lucas, So., Plant
UTIL Jocelyn Wilkes, Jr., Gaither
Second team
P Olivia VanZandt, Sr., Robinson
P Ariana Gonzalez, Fr., Jefferson
C Riley Onisawa, So., Robinson
1B Hailey Bellamy, So., Steinbrenner
IF Candace Ripine, Jr., Robinson
IF Alex Wilkes, So., Gaither
IF Nathaly Galvis, Jr., Leto
OF Sydney Hall, Jr., Robinson
OF Alissia Vega, Jr., Alonso
UTIL Kohana Pousson, So., Robinson
Federal Division
First team
Coach of the year: Ally Ledenham, Newsome
P Kelsey Winters, Jr., Newsome
P Elana Roush, Fr., East Bay
C Lydia Castro, Sr., Newsome
1B Jadeyn Ruszkowski, Sr., Newsome
IF Karley Shelton, Fr., Newsome
IF Emily Smith, Sr., Durant
IF E-Mani Bailey-Usma, Sr., Bloomingdale
OF Samantha Walz, So., Newsome
OF Katy Bradbourne, Jr., Newsome
OF Shelby Allen, Jr., Durant
UTIL Mikayla Cable, Sr., Bloomingdale
Second team
P Maddie Droz, Sr., Bloomingdale
P Haleigh Thomas, Jr., Durant
1B Georgia Krohn, Sr., Bloomingdale
IF Alyssa Santos, Jr., Bloomingdale
IF Gaby Miller, Jr., East Bay
IF Kaitlyn Sigmundi, Jr., Lennard
OF Desiree Romeo, Sr., East Bay
OF Rylee Trice, Sr., Durant
OF Kelli McAvoy, Sr., Plant City
UTIL Alisha Quiles, Jr., Brandon
National Division
Coach of the year: Ashton Johnson, Strawberry Crest
First team
P Alyssa Grimes, Sr., Strawberry Crest
P Riley Collins, Jr., Wharton
C Sophia Cathey, Sr., Wharton
1B Lexi Cowles, So., Wharton
IF Tieley Vaughn, Sr., Wharton
IF Zoey Cardona, Sr., Armwood
IF Lilly Kiester, Sr., Freedom
OF Alexa Ringuette, So., Strawberry Crest
OF Jayla Troupe, Sr., Hillsborough
OF Destiny Breton, So., Chamberlain
UTIL Sydney Watson, Sr., Strawberry Crest
Second team
P Madison Clayton, Jr., Freedom
P Destiny Garcia, So., Hillsborough
C Kylee Dodson, So., Strawberry Crest
1B Kelsi Matthews, Jr., Freedom
IF Erica Wilton, Sr., Freedom
IF Genesis Martell, Jr., King
IF Ariana Murillo, Jr., Strawberry Crest
OF Mikayla Velasquez, Sr., Wharton
OF Hayley Lynch, Sr., Strawberry Crest
OF Aryiana Germain, So., Freedom
UTIL Ansley Brown, So., Freedom