Football
State semifinals
7A
Lake Gibson at Tampa Bay Tech, 7:30
6A
Miami Northwestern at Jesuit, 7:30
4A
Lakewood at Fort Lauderdale Cardinal Gibbons, 7:30
3A
Lakeland Christian at Berkeley Prep, 7:30
Boys basketball
East Lake at Mitchell, 6
Sickles at Riverview, 6:30
King at Brandon, 6:30
Wiregrass Ranch at Wharton, 6:30
Plant City at Blake, 6:30
Hudson at Chamberlain, 6:30
Hillsborough at Armwood, 6:30
Bloomingdale at East Bay, 6:30
Middleton at Lennard, 6:30
Spoto at Alonso, 6:30
Tampa Bay Tech at Strawberry Crest, 6:30
Hope Christian at West Hernando Christian, 6:30
Zephyrhills Christian at Melbourne Central Catholic, 6:30
Steinbrenner at Plant, 7
St. Petersburg Catholic at Clearwater Central Catholic, 7:30
Wesley Chapel at Zephyrhills, 7:30
Community Christian at Ruskin Christian, 7:30
Durant at Sarasota Riverview, 7:30
IMG Academy White at Calvary Christian, 7:30
Anclote at Nature Coast, 7:30
Cambridge Christian at Brooks DeBartolo, 7:30
Hernando at Central, 7:30
Bishop McLaughlin at Land O’ Lakes, 7:30
Winthrop College Prep at Tampa Prep, 7:30
Pinellas Park at Dunedin, 7:30
Bradenton Saint Stephen’s at Canterbury, 7:30
Weeki Wachee at Springstead, 7:30
Hernando Christian at Lakeside Christian, 7:30
Osceola at Largo, 7:45
Palm Harbor University at Tarpon Springs, 7:45
Gibbs at Hollins, 7:45
Shorecrest at Keswick, 8
Northeast at Lakewood, 8
Seven Rivers Christian at Patel, 8
Boys soccer
Keswick Christian at Seffner Christian, 3:30
Lakeside Christian at Pepin Academy, 4
Academy at the Lakes at Cambridge Christian, 4
Hillsborough at Freedom, 6
Robinson at Steinbrenner, 6
King at Chamberlain, 6
Lennard at Plant City, 6
East Bay at Riverview, 6
Middleton at Armwood,6
Strawberry Crest at Wharton, 6
Plant at Alonso, 6
Jefferson at Gaither, 6
Leto at Blake, 6
St. Petersburg at Tampa Catholic, 6
Hernando at Central, 6
Bloomingdale at Newsome, 6
Brandon at Sumner, 6
Gibbs at Hudson, 7
St. Petersburg Catholic at Sarasota Cardinal Mooney, 7
Springstead at Countryside, 7
Clearwater Central Catholic at Shorecrest, 7
Brooks DeBartolo at Northside Christian, 7
Northeast at Calvary Christian, 7
South Sumter at Sunlake, 7:30
Patel at Bradenton Saint Stephen’s, 7:30
Nature Coast at Crystal River, 7:30
Clearwater at Palm Harbor University, 8
Largo at Osceola, 8
Lakewood at Pinellas Park, 8
Girls basketball
St. Petersburg Catholic at Clearwater Central Catholic, 4:30
Cambridge Christian at Universal Academy, 5
Keswick Christian at Southwest Florida Christian, 5:30
Hernando Christian at Lakeside Christian, 6
Spruce Creek at Seffner Christian, 6:30
Newsome at Academy of the Holy Names, 6:30
Cypress Creek at Sunlake, 6:30
Seven Rivers Christian at Patel, 6:30
Land O’ Lakes at Leto, 7
Pasco at Anclote, 7
Pinellas Park at Indian Rocks Christian, 7:30
Springstead at Palm Harbor University, 7:30
Steinbrenner at Wesley Chapel, 7:30
Nature Coast at Citrus, 7:30
Central at Hernando, 7:30
Lakewood at Countryside, 7:30
Gulf at Fivay, 7:30
Wiregrass Ranch at Wharton, 8
Hudson at Chamberlain, 8
Sickles at Riverview, 8
Bloomingdale at East Bay, 8
Hillsborough at Armwood, 8
Middleton at Lennard, 8
Spoto at Alonso, 8
Plant City at Blake, 8
King at Brandon, 8
Tampa Bay Tech at Strawberry Crest, 8
Girls soccer
St. Petersburg Catholic at Zephyrhills Christian, 4
Brooks DeBartolo at Northside Christian, 5
Tampa Catholic at Tampa Prep, 5
Universal Academy at Berkeley Prep, 5:30
Pasco at Zephyrhills, 6
Patel at Bradenton Saint Stephen’s, 6
Clearwater at Palm Harbor University, 6
Largo at Osceola, 6
St. Petersburg at Boca Ciega, 6:30
Shorecrest at River Ridge, 6:30
Lakewood at Pinellas Park, 6:30
Academy of the Holy Names at Venice, 6:30
Anclote at Gibbs, 6:30
Crystal River at Springstead, 7
Lemon Bay at Wesley Chapel, 7:30
Crystal River at Springstead, 7:30
Central at Hernando, 7:30
Lecanto at Weeki Wachee, 7:30
Bloomingdale at Newsome, 8
Brandon at Sumner, 8
Robinson at Steinbrenner, 8
Strawberry Crest at Wharton, 8
Middleton at Armwood, 8
King at Chamberlain, 8
Leto at Blake, 8
Jefferson at Gaither, 8
East Bay at Riverview, 8
Hillsborough at Freedom, 8
Plant at Alonso, 8
Lennard at Plant City, 8