Here are the first and second team selections for the Sunshine Athletic Conference football teams. The list is for public school players in Pasco County.
East Division
Coach of the year: Anthony Egan, Wesley Chapel
Offensive player of the year: QB, Rocco Becht, Sr., Wiregrass Ranch
Defensive player of the year: LB Josh Poleon, Jr., Wesley Chapel
First team
Offense
QB Rocco Becht, Sr., Wiregrass Ranch
RB Jaylin Thomas, Sr., Zephyrhills
RB Jaylan Blake, Sr., Wesley Chapel
WR Kennen Ayala, Jr., Land O’ Lakes
WR Bryson Rodgers, Jr., Wiregrass Ranch
TE Dylan Lolley, Jr., Cypress Creek
UTIL Nehemiah Morgan, Sr., Wesley Chapel
OL Christian Loaiza, Sr., Wiregrass Ranch
OL Logan Ridolph, Sr., Wiregrass Ranch
OL Isaiah Tavo, Sr., Land O’ Lakes
OL Quinn Hewitt, Sr., Sunlake
OL Briac Riles, Sr., Wesley Chapel
K Daniel Lester, Sr., Sunlake
P Daniel Lester, Sr., Sunlake
Defense
DL Maguire Neal, Sr., Zephyrhills
DL Aiden Marsh, Jr., Land O’ Lakes
DL Steven Prevaux, Sr., Wiregrass Ranch
DL Zeph Johnson, Sr., Sunlake
LB Josh Poleon, Jr., Wesley Chapel
LB Theotis Smith, Sr., Zephyrhills
LB Mitch Hammond, Sr., Sunlake
DB Abram Beer, Sr., Wiregrass Ranch
DB Nick Sheldon, Sr., Zephyrhills
DB Nehemiah Morgan, Sr., Wesley Chapel
DB Tymar McKever, Sr., Zephyrhills
Second team
Offense
QB Kyle Horvath, So., Land O’ Lakes
RB Kione Roberson, Sr., Cypress Creek
RB Jackson Lipski, Jr., Sunlake
WR Dontrell Clerkley, Sr., Cypress Creek
WR T.J. Jackson, Sr., Zephyrhills
TE David Alejandro, Sr., Land O’ Lakes
UTIL Jaxson Rivera, Sr., Zephyrhills
OL Austin Slusher, So., Cypress Creek
OL Tucker Schwab, Sr., Wiregrass Ranch
OL Damon McMillian, So., Zephyrhills
OL Max Hembrecht, Jr., Wesley Chapel
OL Karl Campbell, Sr., Cypress Creek
K Colton Corrao, Sr., Cypress Creek
P Will Fotopolous, Jr., Land O’ Lakes
Defense
DL Vincent Tre, Jr., Cypress Creek
DL Xavier Lewis, Sr., Land O’ Lakes
DL Gabe Stewart, Jr., Wesley Chapel
DL Calob Durham, Jr., Zephyrhills
LB Jordan McCaslin, Sr., Wesley Chapel
LB Ethan Ayo, Sr., Pasco
LB Kevin Marks, Jr., Land O’ Lakes
DB Ayden Roysdon, Sr., Wesley Chapel
DB Elijah Westbrooks, Jr., Wiregrass Ranch
DB Luis Nunez, Sr., Sunlake
DB Jakobe Campbell, So., Zephyrhills
East Division
Coach of the year: Andy Schmitz, Mitchell
Offensive player of the year: QB Hunter Young, Sr., Hudson
Defensive player of the year: DL Tyler Geary, Sr., Mitchell
First team
Offense
QB Hunter Young, Sr., Hudson
RB AJ Blanton, Sr., Gulf
RB Logan Shawell, So., Hudson
WR Tyler Gauci, Sr., Hudson
WR Ladamien Starks, Sr., Hudson
TE Logan Howard, Jr., River Ridge
UTIL Chris Ferrini, Jr., Mitchell
OL Trey Montgomery, Sr., Mitchell
OL Adam Buonanno, Sr., Mitchell
OL Dylan Bromberg, Sr., Mitchell
OL Stephen Carroll, Sr., Fivay
OL TJ Werner, Jr., River Ridge
K Ty Storey, Jr., River Ridge
P Devin Taylor, Sr., Mitchell
Defense
DL Tyler Geary, Sr., Mitchell
DL Adrian Divcic, Sr., Mitchell
DL Elias Williams, So., Hudson
DL Ali Mumtaz, Sr., River Ridge
LB Cole Kanehi, Sr., Hudson
LB Mason Cline, Sr., River Ridge
LB Jaden Kirkland, Jr., Mitchell
LB Hunter McFarland, Sr., Mitchell
DB Angel Ortiz, Sr., Gulf
DB Braden Cook, Jr., River Ridge
DB Deo Thorpe, Sr., Mitchell
Second team
Offense
QB Trenton Hawks, Sr., River Ridge
RB Aidan Schmidt, Sr., River Ridge
RB Jack Sutherlin, Jr., Mitchell
WR Drayk Simmons, Jr., Mitchell
WR Robbie Mirabile, Sr., Mitchell
TE Brady Miller, So., Mitchell
UTIL Quinton Moore, Sr., Anclote
OL Ivan Barahona, Sr., Hudson
OL Austin Woods, Jr., Gulf
OL Aidan Holewski, Fr., Gulf
OL Joe Kelly, So., River Ridge
OL Alec Hale, Sr., Anclote
K Brooke Tuttle, Sr., Gulf
P Trenton Hawks, Sr., River Ridge
Defense
DL Shane Hagen, Jr., Hudson
DL John Finch, Sr., River Ridge
DL Alegaiosina Paselio, Jr., Gulf
DL Tayshawn Sullivan, Jr., Mitchell
LB Terrance Henderson, Sr., Gulf
LB Zario McCray, Sr., Fivay
LB Niko Ferrero, So., Mitchell
LB Deitry Williams, Jr., Anclote
DB Melvin Rivera, Sr., Fivay
DB Keonte Adams, Sr., Gulf
DB Carter Fields, Jr., Mitchell