National Signing Day is Wednesday. Here is the list of area signees submitted by coaches.
Academy at the Lakes
Baseball
Tanner Pelaez, West Liberty
Berkeley Prep
Baseball
Anthony Castillo, Florida State College at Jacksonville
Cade Kurland, Florida
Football
Travis Bates, Duke
TJ Bullard, UCF
Speros Grapsas, Tufts
CJ Hawkins, Stanford
DJ Hooker, Cornell
James Kavouklis, Michigan
Tre Reader, Notre Dame
Chad Staley, Stetson
Xavier Townsend, UCF
Nijer Washington, Lehigh
Lacrosse
Annabel Stifler, Swarthmore College
Calvary Christian
Football
Jaeden Atkins, Southeastern
Preston Cushman, Mississippi
Tito Tejada, Monmouth
Clearwater
Football
Maceo Bennett, St. Thomas
Jonquis Bonney, Ellsworth Community College
Adrian Harvey, St. Thomas
David James, Ellsworth Community College
C.J. Lee, Western Carolina
Aaron Sanez, Western Carolina
AJ Stafford, Ellsworth Community College
Atzare Thompson, St. Thomas
Frank Vreen, Ellsworth Community College
Clearwater Central Catholic
Football
Bruno Boyens, Saint Anelm
Brice Busch, Tulane
TJ Demas, Florida A&M
Tyler Ferguson, Maryville
London Hall, Temple
Melvin Jordan, Oregon State
Mike Vallez, Norwich
Countryside
Football
Jaden Griffin, Rhode Island
Durant
Football
Logan Mayo, West Virginia Wesleyan
East Lake
Football
Joey Shane, East Lake
Gaither
Football
Mario Eugenio, Cincinnati
Dorian Fenner, Coffeyville Community College
Kobe McCloud, Clemson
Drelin Pittman, Western Iowa
Tawfiq Thomas, Louisville
Hillsborough
Baseball
Tanner Jones, East Georgia State College
Football
Keyshawn Davila, New Mexico Military
Jordan Haywood, Webber
Laterrian Hicks, Valdosta State
Zack Menard, New Mexico Military
Caleb Pierce, Chowan
Jesuit
Football
Gozy Okeke, West Florida
Wayne Quin, Florida A&M
Track
Lawson McLeod, Columbia
Keswick Christian
Football
Anthony Weaver, Ottowa
Lakewood
Football
Pharee Reed, Valdosta State
Jaden Shorter, Valdosta State
Land O’ Lakes
Football
David Alejandro Jr., Southeastern
Lennard
Football
Ha’Keem Monroe, Citadel
Mitchell
Football
Adrian Divcic, Valparaiso
Robert Mirabile, Crown College
Ethan Rice, Reinhardt
Kameron Washington, Defiance College
Softball
Sydney Fowler, Santa Fe State College
Newsome
Football
Amir Austin, Northwest Missouri State
Caden Huffman, Trine
Alex Spitzer, Rose Hulman Institute of Technology
Palmetto
Football
Dallas Archie, Seton Hill
Eric Brust, Stetson
Alzavien Houston, Seton Hill
James Simmons, Keiser
Kyjuan Smith, East Central Mississippi
Duke Timmons, Northwest Missouri State
Jaylen Wester, Florida Atlantic
Pinellas Park
Football
Eric Jackson, Ferris State
Jacob Johanning, Valdosta State
Malachi McCalip, Ellsworth Community College
Plant
Baseball
Zach Kilby, Chipola
Football
Chris Perkins, Erksine
Girls soccer
Kallyn McKinney, Rice
Plant City
Football
Reggie Bush, Alderson Broaddus
Jaylen Gadson, Florida Memorial
Ian Jolly, Southeastern
Seffner Christian
Football
J’Kobe Jones, Murray State
Ryan Longman, West Liberty
Seminole
Football
James Grace, St. Thomas
DJ Robertson, St. Thomas
Sickles
Football
Jondel Rivera, Webber
Jakari Williams, Delta State
Sunlake
Football
Owen Campione, Ave Maria
Girls soccer
Katelyn Hicks, Southeastern
Jocelyn Maseda, Piedmont
Tampa Catholic
Football
Jaquise Alexander, North Dakota State
Jaiden Giovenco, Austin Peay
Gavin Paul, St. Thomas
Tampa Bay Tech
Football
Cyris Alexander, Allen
Michael Boone, Florida Atlantic
Tristan Boone, Franklin Pierce
Keyon Clark, Jacksonville State
James Evans, Bethune Cookman
Ichmael Joseph, Rice
Noah Yorker, Webber
Wesley Chapel
Baseball
Anthony Beaton, Pasco Hernando State College
Sean Esquinaldo, Pasco Hernando State College
Zachary Showalter, USF
Zephyrhills
Football
Jaxson Rivera, Southeastern