Monday’s county scoreboards
Hernando County
Citrus 8, Central 0
Lecanto 2, Nature Coast 1
Springstead 8, Hernando 0
Weeki Wachee 6, Crystal River 0
Hillsborough County
Foundation Christian at Bishop McLaughlin, 6
Tampa Catholic 4, Osceola 3
Steinbrenner 2, Cypress Creek 0
Pasco County
Mitchell 8, Fivay 0
Foundation Christian at Bishop McLaughlin, 6
Wiregrass Ranch 8, Zephyrhills 2
Hudson 4, Anclote 0
Steinbrenner 2, Cypress Creek 0
Pinellas County
Calvary Christian 8, Largo 0
East Lake 3, Seminole 1
Clearwater 6, Hollins 1
St. Petersburg 8, Lakewood 0
Tampa Catholic 4, Osceola 3
Tuesday’s county scoreboards
Hillsborough County
Shorecrest 1, Berkeley Prep 0
Academy of the Holy Names 3, Calvary Christian 1
Cypress Creek 2, Tampa Prep 1
Carrollwood Day 5, Wesley Chapel 1
Newsome 6, Plant 1
Sickles 6, Freedom 0
Leto 2, Brandon 1
Sumner 8, King 0
Jefferson 5, East Bay 5
Durant 4, Strawberry Crest 1
Lennard 9, Middleton 0
Alonso 4, Hillsborough 3
Riverview 1, Gaither 0
Armwood 0, Bloomingdale 0
Robinson 2, Plant City 2
Pasco County
Cypress Creek 2, Tampa Prep 1
Carrollwood Day 5, Wesley Chapel 1
Mitchell 4, Gulf 0
Pinellas County
St. Petersburg Catholic 3, Lakeland Santa Fe Catholic 1
Shorecrest 1, Berkeley Prep 0
Clearwater Central Catholic 0, Dunedin 0
Academy of the Holy Names 3, Calvary Christian 1
Keswick Christian 2, Pinellas Park 0
Wednesday’s county schedules
Hernando County
Weeki Wachee at Nature Coast, 7:30
Central at Springstead, 7:30
Crystal River at Hernando, 7:30
Hillsborough County
Bell Creek Academy at Sarasota Out-of-Door, 4
Admiral Farragut at Universal Academy, 4
Academy at the Lakes at Patel, 6
Clearwater Central Catholic at Carrollwood Day, 7
Pasco County
Academy at the Lakes at Patel, 6
River Ridge at Pasco, 6:30
Anclote at Fivay, 6:30
Pinellas County
Admiral Farragut at Universal Academy, 4
Northside Christian at Shorecrest, 6
East Lake at Countryside, 6
Osceola at St. Petersburg, 6
Lakewood at Seminole, 6
Clearwater Central Catholic at Carrollwood Day, 7
Largo at Tarpon Springs, 8