Here are the scores for every boys basketball district tournament game this week. The champions advance to regionals, which start on Thursday. The remaining playoff spots are at-large berths determined by rankings.
Class 7A, District 9
Tuesday’s quarterfinals
Ridge Community 57, Lakeland George Jenkins 49
Durant 77, Haines City 60
Thursday’s semifinals
Winter Haven 80, Ridge Community 36
Durant 56, Plant City 45
Tonight’s final
Winter Haven 84, Durant 63
Class 7A, District 10
Tuesday’s quarterfinals
Sickles 48, Palm Harbor University 40
Alonso 54, Steinbrenner 35
Thursday’s semifinals
Plant 55, Alonso 35
East Lake 73, Sickles 64
Tonight’s final
Plant 55, East Lake 49
Class 7A, District 11
Tuesday’s quarterfinals
Riverview 72, Strawberry Crest 54
Thursday’s semifinals
Sumner 70, Riverview 37
Lakewood Ranch 58, Newsome 47
Tonight’s final
Sumner 66, Lakewood Ranch 42
Class 6A, District 4
Tuesday’s quarterfinals
Sunlake 65, Land O’ Lakes 39
Springstead 83, Mitchell 65
Thursday’s semifinals
Wiregrass Ranch 73, Springstead 66
Ocala Forest 58, Sunlake 47
Tonight’s final
Wiregrass Ranch 56, Ocala Forest 50
Class 6A, District 9
Tuesday’s quarterfinals
Largo 68, Gaither 35
Wharton 65, Pinellas Park 22
Countryside 69, Hillsborough 50
Thursday’s semifinals
Leto 62, Gaither 24
Wharton 54, Countryside 32
Tonight’s final
Leto 57, Wharton 52
Class 6A, District 10
Tuesday’s quarterfinals
East Bay 66, Bradenton Manatee 63
Bloomingdale 64, Armwood 37
Lennard 60, Tampa Bay Tech 48
Thursday’s semifinals
Palmetto 70, East Bay 39
Bloomingdale 65, Lennard 50
Tonight’s final
Bloomingdale 45, Palmetto 42
Class 5A, District 6
Tuesday’s quarterfinals
Fivay 53, Gulf 49
Zephyrhills 75, River Ridge 27
Cypress Creek 50, Pasco 45
Thursday’s semifinals
Wesley Chapel 72, Fivay 46
Zephyrhills 75, Cypress Creek 50
Tonight’s final
Wesley Chapel 55, Zephyrhills 47
Class 5A, District 8
Tuesday’s quarterfinals
Freedom 58, Spoto 34
Jesuit 89, Brandon 27
King 56, Middleton 47
Thursday’s semifinals
Blake 57, Freedom 34
Jesuit 67, King 44
Tonight’s final
Jesuit 46, Blake 44
Class 5A, District 9
Tuesday’s quarterfinals
Hollins 58, Osceola 51
Thursday’s semifinals
Seminole 61, Hollins 43
Northeast 68, Clearwater 48
Tonight’s final
Seminole 54, Northeast 47
Class 5A, District 10
Tuesday’s quarterfinals
Parrish Community 58, Boca Ciega 47
Thursday’s semifinals
Braden River 80, Parrish Community 50
Sebring 63, St. Petersburg 61
Tonight’s final
Class 4A, District 9
Tuesday’s quarterfinals
Weeki Wachee 79, Crystal River 48
Nature Coast 36, Anclote 28
Hernando 57, Hudson 37
Thursday’s semifinals
Central 89, Weeki Wachee 54
Hernando 41, Nature Coast 40
Tonight’s final
Central 82, Hernando 65
Class 4A, District 10
Tuesday’s quarterfinals
Jefferson 56, Chamberlain 50
Robinson 82, Dunedin 36
Lakewood 68, Tarpon Springs 51
Thursday’s semifinals
Gibbs 75, Jefferson 33
Robinson 66, Lakewood 64
Tonight’s final
Gibbs 77, Robinson 56
Class 3A, District 7
Tuesday’s quarterfinals
Lakeland Santa Fe Catholic 78, Four Corners 20
Seffner Christian 74, Frostproof 71
Bell Creek Academy 68, New Dimensions 30
Lakeland Christian 69, Fort Meade 43
Thursday’s semifinals
Lakeland Santa Fe Catholic 64, Seffner Christian 44
Bell Creek Academy 67, Lakeland Christian 40
Tonight’s final
Bell Creek Academy 58, Lakeland Sant Fe Catholic 57 (OT)
Class 3A, District 10
Tuesday’s quarterfinals
Brooks DeBartolo 68, Carrollwood Day 59
Tampa Prep 63, Bishop McLaughlin 23
Thursday’s semifinals
Berkeley Prep 74, Brooks DeBartolo 39
Tampa Catholic 75, Berkeley Prep 62
Tonight’s final
Tampa Catholic 70, Berkeley Prep 66 (OT)
Class 3A, District 10
Tuesday’s quarterfinals
St. Petersburg Catholic 69, Northside Christian 67
Thursday’s semifinals
Calvary Christian 80, St. Petersburg Catholic 60
Shorecrest 49, Clearwater Central Catholic 44
Tonight’s final
Calvary Christian 40, Shorecrest 29
Class 2A, District 5
Tuesday’s quarterfinals
Academy at the Lakes 55, First Academy 42
Zephyrhills Christian 68, Classical Prep 20
Seven Rivers Christian 73, Hernando Christian 47
Thursday’s semifinals
North Tampa Christian 101, Academy at the Lakes 44
Zephyrhills Christian 58, Seven Rivers Christian 55
Tonight’s final
North Tampa Christian 84, Zephyrhills Christian 44
Class 2A, District 9
Tuesday’s quarterfinal
Cambridge Christian 63, Foundation Christian 24
Thursday’s semifinals
Tampa SLAM 93, Cambridge Christian 34
Brandon Academy 71, Bayshore Christian 55
Tonight’s final
Tampa SLAM 80, Brandon Academy 41
Class 2A, District 10
Tuesday’s quarterfinals
Keswick Christian 59, Canterbury 36
Thursday’s semifinals
Lakeside Christian 77, Keswick Christian 40
Admiral Farragut 60, Indian Rocks Christian 40
Tonight’s final
Lakeside Christian 70, Admiral Farragut 49